środa, 25 maja 2016

Konstrukcja plotki z Winylu na plot i bramę ogrodzeniowa nie wymaga pozwolenia na budowę oraz zawiadamiania tego faktu do starostwa powiatowego nie licząc wyj��tkowych wypadków.

Konstrukcja sztachetki plastikowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachet nie zada pozwolenia na to oraz komunikowania tego faktu do starostwa powiatowego poza kilkoma wypadkami.

Plotki plastikowe na plot i bramę ogrodzeniowa nie przewyższające wielkości 2,2 m budowane miedzy dwoma sąsiednimi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Tyczy się to także ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń w pobliżu dróg prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia ogrodzenia z PCV na plot i bramę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu winno zawierać gatunek ogrodzenia, metodę wykonania jego montażu i proponowany dzień startu budowy.
  5. Prócz zgłoszenia trzeba doczepić oświadczenie o prawie do dysponowania posiadłością w celach budowlanych a także jeżeli jest to zadane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Od czasu do czasu do stawiania ploty plastikowe na ogrodzenie i bramę sztachetowa wymagane są uzupełniające uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na miejsce zjazdu.

Stawianie płotu wolno zacząć po 30 dobach od chwili zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie wcześniej protestu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, jak zamierzane ogrodzenie z plastiku na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa jest nieadekwatne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej drogi. W sytuacji jak proponowane ogrodzenia plastykowe na plot i bramkę ze sztachetekprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi względnie mienia, np. przez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować dostania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu jest ważne przez 2 lata. Brak zapoczątkowania prac przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku ochoty zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz